staropolskie zaproszenia na ślub

site
Blog effci... :D:D

Temat: kto za co placi?
Kto za co płaci?
Ślub i wesele to uroczystości wiążące się z pewnymi wydatkami. Zgodnie z tradycją staropolską koszty przyjęcia weselnego pokrywała rodzina panny młodej, gdyż to w jej rodzinnym domu odbywało się wesele. Obecnie utarł się zwyczaj dzielenia wydatków pomiędzy rodziny pana i panny młodej.

Pan Młody powinien jednak kupić za swoje pieniądze pierścionek zaręczynowy, a potem i obrączki. Jako że to panowie od lat obdarowują swoje wybranki kwiatami, więc zgodnie z tą tradycją przyszły mąż odpowiada za wiązankę ślubną i kwiat do butonierki. W jego gestii leży również wynajęcie samochodu dla nowożeńców.

Rodzina pana młodego kupuje dla niego garnitur. Pokrywa koszty alkoholu i napojów na przyjęciu weselnym oraz zakwaterowania swoich gości. W dobrym tonie będzie też zadbanie od strony finansowej o zespół muzyczny, bądź DJ-a.

Rodzina panny młodej płaci za zaproszenia na ślub. Wraz z pomocą przy wyborze sukni ślubnej niewątpliwie przyda się wsparcie materialne. Kamerzysta i fotograf to również wydatek dla rodziny panny. Zapewnia ona suto zastawione stoły, a po wspaniałym biesiadowaniu noclegi dla swoich gości.

Koszty podróży poślubnej to pierwszy wspólny wydatek młodego małżeństwa
Źródło: szkocja2006.fora.pl/a/a,433.htmlTemat: Aga i Łukasz
Młoda para: Agnieszka i Łukasz
Data ślubu: 06.06.2009
Godzina: 15:00
Miejsce ślubu: Św. Rocha w Poznaniu
Miejsce wesela: Pensjonat Staropolski, Poznań
Liczba gości: 80-90 osób
Fotograf: Mawit
Kamerzysta: Mawit
Orkiestra: Gold Star
Pierwszy taniec: nie wiadomo
Suknia ślubna: szyta u A. J. Kotów, Św. Marcin, Poznań
Garnitur: nie wiadomo, na pewno z kamizelką i prawdopodobnie brąz, beż..
Zaproszenia i zawiadomienia: nie wiadomo
Fryzjer: nie wiadomo
Makijaż: nie wiadomo
Pazurki: nie wiadomo
Kwiaty: nie wiadomo
Podróż poślubna: Turcja, Oludeniz, Hotel Sun City 4*, wylot 8 czerwca, powrót 22. Opcja 7+7, 7 dni zwiedzania, 7 wypoczynku
Źródło: poznan.forumslubne.pl/viewtopic.php?t=1774


Temat: Grudzień 2010 :)
Więc po czasie ale się melduje też

Święta Bożego Narodzenia to ja

Co mamy:
Sale, kościół, zespół, fotografa, samochód, sukienkę, wiemy skąd garnitur.

Nie mamy:
papierkowych formalności, kamerzysty, zaproszeń i zawiadomień, pomysłu na fryzurę i kwiaty.

Z Dębca i z Wildy jesteśmy, wesele w Staropolskim na około 70 osób, ślub na Rynku Wildeckim
Źródło: poznan.forumslubne.pl/viewtopic.php?t=5285


Temat: Restauracja "Panorama" - Łańcut
Restauracja "Panorama"
ul. Podzwierzyniec 41
37-100 Łańcut
tel/fax 17 225 61 00
e-mail: poczta@restauracja-panorama.pl
www.restauracja-panorama.pl

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do nowo otwartej Restauracji Panorama w Łańcucie.
Oferujemy szeroki wachlarz potraw kulinarnych z zakresu kuchni tradycyjnej, staropolskiej jak również kuchni włoskiej i śródziemnomorskiej.
Zajmujemy się organizacją przyjęć weselnych, imprez okolicznościowych, bankietów oraz spotkań biznesowych liczących do 300 osób.
Świadczymy profesjonalne usługi cateringowe.
Staramy się usatysfakcjonować naszych gości i sprawić, by poczuli się naprawdę wyjątkowo.
Mamy nadzieję, że zaszczycą nas Państwo swoją obecnością.

TUTAJIMGhttp://slub.az.pl/news/data/upimages/thumbs/3.jpg">URL
Źródło: forumslubne.az.pl/viewtopic.php?t=3127


Temat: Witold Gombrowicz - biografia
Urodzony 4 VIII 1904 w Małoszycach pod Opatowem (Polska), zmarł w nocy z 24 na 25 VII 1969 w Vence (Francja). Powieściopisarz, dramaturg, eseista. Pochodził z zamożnej rodziny ziemiańskiej. Ojciec zajmował się, z powodzeniem, działalnością przemysłową. On sam ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim i zaczął pracę w sądownictwie, ale po udanym debiucie tomem groteskowych opowiadań pt. Pamiętnik z okresu dojrzewania (1933) poświęcił się wyłącznie literaturze. Rozgłos w kręgu elity kulturalnej przyniosła mu pełna brawurowego humoru, nie pozbawiona filozoficznego przesłania, powieść Ferdydurke (1937), której bohater, dorosły mężczyzna sprowadzony do roli nastolatka, boryka się ze skostniałymi konwencjami społecznymi (patriotyczna dydaktyka szkolna, dom nowoczesnego inteligenta, tradycyjny dwór ziemiański).

W sierpniu 1939 wybrał się w podróż do Argentyny, gdzie zastał go wybuch II Wojny Światowej i gdzie przebywał do 1963. Przez wiele lat doświadczał dotkliwej nędzy i dopiero w 1947 dostał skromną posadę w Banco Polaco, która pozwalała mu zaspokoić elementarne potrzeby i oddawać się pracy pisarskiej.

W 1951 nawiązał współpracę ze słynnym (obecnie), wychodzącym w Paryżu, emigracyjnym miesięcznikiem Kultura. W 1953 na łamach tego czasopisma zaczął prowadzić swój Dziennik. Kontynuować go miał aż do końca życia, wydając sukcesywnie w formie książkowej kolejne tomy. Tematyka Dziennika jest różnorodna, od trywialnych szczegółow życiowych po wielką polemikę z marksizmem, egzystencjalizmem, katolicyzmem. To jego dzieło kluczowe - pozwoliło mu rozwiązać wiele nękających go sprzeczności, np. między autobiografizmem a fikcją, między samoistnością dzieła a jego funkcją w dramatyzowaniu stosunku łączącego autora z czytelnikiem, między dyskursywnym przesłaniem a bezinteresowną grą wyobraźni.

W tym czasie jego obecność na arenie literackiej, najprzód polskiej, później międzynarodowej, stawała się coraz bardziej widoczna. Ogłosił wówczas sztukę teatralną Ślub (1953), będącą transpozycją jego interakcyjnej filozofii człowieka na całkowicie nowy język dramatyczny, uformowany na podłożu szekspirowsko-romantycznym, oraz satyryczną powieść Trans-Atlantyk (1953), stylizowaną na staropolską gawędę, w której dokonał obrazoburczej rozprawy z najświętszymi stereotypami patriotycznymi i, po raz pierwszy, otwarcie wprowadził tematykę homoseksualną. W następnej powieści, Pornografii (1960), rozgrywającej się w scenerii okupowanej przez nazistów Polski, odsłonił sekretne, mocno erotyczne i dewiacyjne motywacje kierujące niepodległościowymi konspiratorami, jak zresztą i bohaterami jego pozostałych utworów.

W 1963 na zaproszenie Fundacji Forda wyjechał na roczny pobyt do Berlina. Tu nawiązał kontakt z niemieckimi pisarzami (m.in. z GĂźnterem Grassem) oraz zaprzyjaźnił się z austryjacką pisarką Ingeborg Bachmann. Literackim wyrazem doświadczeń z tego okresu stały się jego głośne Berliner Notizen (1965). Później przeniósł się do Francji, gdzie związał się z poznaną tam młodą kanadyjską romanistką, Ritą Labrosse, i osiadł na stałe w Vence, koło Nicei. Wówczas ukazuje się Kosmos (1965), utwór nawiązujący do gatunku powieści detektywistycznej, ale będący w istocie parabolą procesów poznawczych i wyrażający antynomie świadomości solipsystycznej. Wkrótce też publikuje Operetkę (1966), nad którą pracował przez wiele lat. Jest to ubrana w anachroniczną formę libretta operetkowego szydercza wizja nadciągającej rewolucji, w której czołową rolę podżegacza i ofiary odgrywa postać wzorowana na J.P. Sartrze. W tym czasie jest już sławny - tłumaczony na kilkanaście języków (łącznie z japońskim), grany na scenach całego świata (w reżyserii takich mistrzów jak Ernst SchrĂśder czy Alf SjĂśberg), udzielający licznych wywiadów (w tym rozbudowane do rozmiarów całej książki, Rozmowy z Gombrowiczem Dominika de Roux, 1968, napisane zresztą od początku do końca przez samego bohatera tego dziełka). Po jego śmierci Rita Gombrowicz (ślub zawarli w 1968) stała się oddaną propagatorką jego twórczości, m. in. publikując dwie dokumentalne książki: Gombrowicz w Argentynie (1984) oraz Gombrowicz w Europie (1988).

Był jednym z tych pisarzy środkowoeuropejskich, którzy sytuację zacofania cywilizacyjnego własnego kraju umieli wykorzystać dla krytycznego spojrzenia na nowoczesną myśl i sztukę swoich czasów. Stworzył dzieła wybiegające w daleką przyszłość - pomógł przenieść się swoim czytelnikom ze świata modernizmu do świata postmodernizmu. W Polsce wywarł niezmierny wpływ na literaturę, ale jeszcze płodniejszą okazała się jego inspiracja w teatrze - bez niego nie mielibyśmy ani Tadeusza Kantora, ani Jerzego Grotowskiego. We Francji w jego twórczości odnajdywali się kolejno egzystencjaliści, strukturaliści i dekonstrukcjoniści. Chociaż jego utwory stały się strawą dla wybrednych intelektualistów, pozostał autorem "do czytania", autorem książek atrakcyjnych już w swojej warstwie zewnętrznej, dzięki sensacyjnej fabule, groteskowym postaciom, czarnemu humorowi, wreszcie niezwykłej elastyczności języka, obejmującego wszystkie rejestry stylistyczne.


Źródło: abrelosojos.fora.pl/a/a,30.html


Temat: Targi Ślubne 2009!
Jest dostepna na stronie organizatora Lista Wystawców (liczba alfabetu i cyfra to numer stoiska)Studio Foto Matuszak, Studio Filmowe Weber A01
DJ Waldek i Jacek – Światło i Dźwięk A02
Kwiaciarnia Artystyczna Trzy Światy A03
Pałac Białokosz A04
Studio Foto-Video MaxPro. Zespół Muzyczny Sound Music A05
Cukiernia Kandulski A06
Jarma Dekor A07
Restauracja Biała Dama A08
Pracownia Sukien Ślubnych Visual Chris A09
Ceremonia i Konsultanci Ślubni A10
Pracownia Sukien Ślubnych Alfreda Mizerska A11
Centrum Mody Ślubnej Krystyna Warchalewska A12
Pracownia Sukien Ślubnych Anna Lachor A13
Pracownia Sukien Ślubnych Jolanta Duda-Koprowska A14
Butik firmowy Cymbeline A15
Studio Mody Ślubnej Gracja, Salon Sukien Ślubnych Mariee de Paris A16
Hotel Restauracja Astra A17
Sklepy Jubilersie YES A18
Cartalia.com A19
Drukarnia Marsgraf A20
Classic Studio A21
Pracownia Sukien Ślubnych Barbara Matuszewska A22
IBB Andersia Hotel A23
Mariage & Kristin A24
Salon Sukien Ślubnych Madonna A25
Salon Sukien Ślubnych Nicole A26
Salon Sukien Ślubnych Madame Zaręba Salon Mody Ślubnej Ich Dwoje A27
Świat Kwiatów Maxi Flowers A28
Lisa Ferrera A29
Pracownia Sukien Ślubnych Kasia Żnin A30
Euro Hotel A31
Studio Deco A32
Gran Dias A33
Salon Mody Cybina A34
Salon Sukien Ślubnych Agnes A35
Salon Sukien Ślubnych JuliaRosa A36
Wielkopolska Wytwórnia Wódek Polanin A37
Zbig Studio Foto A38
Salon Sukien Ślubnych Karolina Matysik A39
Fotografia R. Jagodziński A40
Salon Mody Manager A41
Dom Mody Dara A42
Day Spa Vis A43
Garnitury Łęczyca A44
Salon Sukien Ślubnych Ochocka A45
CamON A46
Studio Art-Styl A. Kołodzieczyk A47
Wojciech Bryś Fotograf A48
Modna Biżuteria Ślubna A49
Cukiernia Gruszecki A50
Fawor Spółdzielnia Piekarsko - Ciastkarska A51
Jubiler Furmaniak A52
Studio Pięknego Ciała A53
Witt Obuwie Ślubne A54
Arlett Galeria Ślubna A55
Alice Love Sky A56
Francesca A57
Łukiewska Suknie Ślubne A58
Salon Fryzjersko – Kosmetyczny M.Wiśniewska A59
Pałac w Jabłonowie A60
Ekspozycja pojazdów - Kabriolety G1 - G2
Sieć Kwiaciarń Patrycja K02
Perfect Planners K03
Agencja Artystyczna „Koncertowo” K04
Angel Studio K05
Czemar Obsługa Ślubów K06
Zespół Muzyczny Remes K07
Super Foto K08
Intermoda K17
Pracownia Florystyczna K. Przybylska K18
Slimlive Salon Modelowania Figury K19
Lovelywedding Fotografia Ślubna K21
Studio Raw K20
Westa K23
Malowany Welon K24
Vis - A - Vis E. Rzyczniak K25
Venika Moda Ślubna i Wieczorowa K26
4 wesela B01
Black Angel B02
Foto Spoko B03
Zespół Music Max B04
Graffin B05
Studio Olga B06
M&M Studio Video B07
FotoSzkic B08
Studio Foto Video H.Błachnio B09
Almaks Studio Foto-Video B10
Biuro Podróży TravelStore.pl B11
Zespół Muzyczny itd. B12
TJ Foto T. Janicki B13
Ceremonia sklep-wesele.pl B14
RZ Studio B15
Galeria Modny Ślub B16
Zaproszenia Ślubne Agasia B17
Park Hotel B18
Hotel Restauracja Jaśmin B19
Ogród Smaków B20
fotografiki R. Pozorski B21
Luiza Wójcik Makijaż B22
H&M Foto B23
Pacykarnia M. Qbiak B24
Arkadiusz Zaremba B25
FotoBern B26
NEO B27
Studiofloris B28
Studio Foto-Video Wicher B29
Mabro - obrączki ślubne B30
Loula Wizaz i stylizacja B31
Restauracja Powozownia B32
Gościniec Marzymięta B33
Studio Pięknego Ciała B34
MJ Wydawnictwo B36
S. Seidler Fotografia B37
Sala Bankietowo – Konferencyjna Lacerta B38
Fotografia M.Uliński C01
Antar C02
Studio Foto Matuszak, Studio Filmowe Weber C03
Jacek Dyrla Fotografia C04
TUI Centrum Podróży C05
Koneser Catering C06
Faso - obrączki ślubne C07
Fotoplastyka M. Rybczyński C08
Gołębie na Szczęście C09
Naturehouse C10
AMJ Photography A.M. Jurkiewicz C11
TDJ Studio Video C12
Patan Studio C13
Agma Studio A. Meisner C14
WR Foto C15
Dekoratornia C16
Studio Daisy C17
Metamorfozy C18
Adi Fot C19
Vegas Studio C20
Studio B&W C21
Wideofilmowanie C22
Viva Litera C23
Krystian Sobkowiak C25
Esus Studio C26
Motel Podróżnik C27
Pałac w Kobylnikach C28
Pałac Witaszyce C29
Pałac Iwno C30
Pałac Szczepowice C31
Narzeczeni.com C32
Hotel Kosmowski C33
Zespół Muzyczny Duo Mix C34
Piekarnia – Cukierna M. i A.Liczbańscy C35
Marek Michalski C36
Ekspozycja pojazdów zabytkowych i kabriolrtów C37, D1-D12
Jubiler Schubert P01
Hotel La Scada P02
Informacja i Magazyn Ślubny P03
Studio Ubioru Barbara P04
Pietrak Hotel P05
Lama Gold P06
Kwiaciarnia Różana P07
Biuro Podróży Travel House P08
Biuro Podróży Itaka P09
Heart P10
Studio Dekoracji Mariage P11
Mawit Dekoracje P12
Lama Gold Rezydencja Wojnowo P13
Art-Size / Agencja White P14
Dworek Róża Poraja P15
FotoStube P16
Hotel Almarco P17
Zespół Muzyczny Rio Bravo/ Foto-Video/Alfa Romeo P18
Decorado P19
Taksówka Londyńska P20
Pałac Będlewo P21
Majart Promotion P22
Stary Fortepian P23
Magia Dekoracji P24
Pałac Mierzęcin P25
Zespół Muzyczny Shakers Plus P26
Zespół Muzyczny Na Pozór P27
Zespół Muzyczny Top Stars P28
Hotel Szablewski P29
Multimedia Studio Paweł Janaszkiewicz P30
Foto Malibu P31
Ślubna Pracownia P32
Pensjonat Staropolski / Foto Pro P33
Studio Trojan P34
MerrieDay P35
Foto Adamczyk P36
Pałacyk pod Lipami P37
4 wesela P38
Hotel Solei P39
Fashion Art P40
Moda Męska P41
Ceremonia P42
Dekoratorki P43
ABC Foto / Kraw Art Media P44
Mawit Media P45
Dakowski Dwór P46
Decor Point P47
PFC Multimedia P48
Artystyczna Fotografia Ślubna Fotoimpress H.M. Majchrzak P49
Tomasz Kucz P50
Zamek von Treskov P51
Margarita P52
Oprawa Muzyczna Ślubów P53
Na zewnątrz - ekspozycja ok. 30 pojazdów zabytkowych, współczesnych i limuzyn E1 - E30


Pozdrawiam

Marcin
Źródło: poznan.forumslubne.pl/viewtopic.php?t=1199All right reserved.
©